021-22256003

امضای قرارداد بین شرکت ارس تارلا امیر و مؤسسه تحقیقات گیاه‌پزشكی كشور

 

امضای قرارداد واگذاری و انتقال دانش فنی تولید انبوه سن شکارگر ماکرولوفوس
بین شرکت ارس تارلا امیر و مؤسسه تحقیقات گیاه‌پزشكی كشور

 

واگذاری و انتقال دانش فنی با به کار گرفتن روش‌های کنترل زیستی در گلخانه‌ها جایگزینی مناسب برای کاهش استفاده از سموم و آفت‌کش‌های شیمیایی محسوب می‌شود. سن شکارگر همه چيزخوارRambur Macrolophus pygmaeus در برنامه‌های مديريت تلفيقی آفات کشاورزی، به ويژه آفات گلخانه‌ای جايگاه ويژه‌ای دارد.

یکی از راه‌های کنترل آفات بر پایه اصول اکولوژیک و رسیدن به هدف کاهش مصرف سمومی که باعث آلودگی محیط زیست می‌شوند، استفاده از روش‌های زیستی و ارائه شیوه‌های جدید پرورش انبوه دشمنان طبیعی آفات است.
آتاویتا به عنوان برندی که مسئولیت خود را تولید غذای سالم و حفاظت از محیط زیست در کشت هیدروپونیک گلخانه‌ایی می‌داند، همواره به دنبال روش‌هایی برای بهبود فرایند تولید در جهت رسیدن به این اهداف است.

 

در همین راستا قراردادی با عنوان «واگذاری و انتقال دانش فنی تولید انبوه سن شکارگر ماکرولوفوس» بین شرکت ارس تارلا امیر، تولیدکننده محصولات گلخانه‌ای آتاویتا و مؤسسه تحقیقات گیاه‌پزشکی کشور، به امضا رسید.
مراسم امضای این قرارداد روز چهارشنبه ۹ مهرماه سال ‌جاری در سالن گفت‌وگوی مؤسسه تحقیقات گیاه‌پزشکی برگزار شد. در این مراسم آقای مهندس یوسف ابراهیمی، نایب‌رئیس هیئت مدیره و آقای مهندس کامران جراحی، مشاور ارشد شرکت ارس تارلا امیر و آقای دکتر جعفری، رئیس مؤسسه تحقیقات گیاه‌پزشکی، آقای دکتر مین‌باشی معینی، معاون پژوهش مؤسسه و تنی چند از دیگر مسئولان این مؤسسه حضور داشتند.
عقد این قرارداد پیرو امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک بین مؤسسه تحقیقات گیاه‌پزشکی کشور و شرکت ارس تارلا امیر در ۱۴ مردادماه و بازدید ۵ شهریورماه رئیس موسسه تحقیقات گیاه‌پزشکی کشور و مسئولان منابع طبیعی استان آذربایجان شرقی از امکانات مدرن گلخانه‌های شیشه ای مکانیزه آتاویتا، صورت گرفت.

 

گلخانه‌های شرکت ارس تارلا امیر و ارس تارلا امین، تولیدکننده محصولات گلخانه ای آتاویتا نظیر فلفل دلمه ای و گوجه فرنگی، در منطقه آزاد اقتصادی ارس و در دشت جلفا بزرگ‌ترین مجتمع گلخانه شیشه ای کشور و خاورمیانه هستند. این مجتمع گلخانه‌ای در راه پیوستن به باشگاه ده گلخانه بزرگ هیدروپونیک دنیاست و به صورت کاملاً مدرن و پیشرفته اداره می‌شود.

0 0 رای ها
Article Rating
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها