021-22256003

درباره کشت هیدروپونیک

 

درباره کشت هیدروپونیک بیشتر بدانیم

 

گلخانه‌های ارس تارلا امیر و ارس تارلا امین دو گلخانه بزرگ و مدرن تولیدکننده محصولات گلخانه‌ای آتاویتا با روش کشت هیدروپونیک باکیفیت‌ترین محصول گوجه فرنگی و فلفل دلمه ای و بادمجان گلخانه‌ای را تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌کنند.

کشت هیدروپونیک با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا، روشی است که در گلخانه‌های آتاویتا با کمک مشاوران هلندی پیاده و بومی‌سازی شده است. که نتیجه آن بهترین گوجه فرنگی گلخانه‌ای و فلفل دلمه ای با عطر و طعمی فراتر از انتظار است.

مجموعه آتاویتا در حال حاضر می‌تواند با استفاده از این دانش بومی شده به فعالان اقتصادی دیگر در زمینه گلخانه‌های شیشه‌ای و هیدروپونیک مشاوره و خدمات ارائه کند.

درباره کشت هیدروپونیک و فواید آن در اینجا اطلاعات کوتاهی جمع‌آوری کرده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

 

درباره کشت هیدروپونیک

 

در مورد کشت هیدروپونیک چه می‌دانید؟

 

کشت هیدروپونیک یا آب‌کشت شیوه کشت بدون خاک است. در این نوع کشت متخصصان نیازهای غذایی گیاه را اندازه‌گیری می‌کنند و به جای خاک با استفاده از آبی که به گیاه می‌دهند، آن را تغذیه می‌کنند.

کشت هیدروپونیک، روش رشد گیاه در آب و محلول مواد مغذی است. در این روش از خاک به‌عنوان پایه کشت استفاده نمی‌شود و ریشه‌ها با قرارگیری در محیط ‌کشت بی‌اثر مانند پرلیت، پشم سنگ، گلوله‌های خاک‌ رس، ذغال ‌سنگ نارس یا ورمیکولیت حمایت می‌شوند.

در روش هیدروپونیک، آلودگی خاک، در گلخانه معنا ندارد و نیازی به ضدعفونی نخواهد بود. این عامل خود، استفاده از سموم کشاورزی را حذف یا بسیار کاهش می‌دهد. استفاده نکردن از سموم شیمیایی از آلوده شدن منابع آب با ارزش زیرزمینی به مواد شیمیایی جلوگیری می‌کند. یکی از مهم‌ترین اثرات کشت هیدروپونیک حذف آفت‌کش‌ها و سموم است. در این روش، بیماری‌های ارگانیک و انگلی گیاهان هم کاهش می‌یابد.

گذشته از این در این سیستم کشت، آب به صورت چرخشی در حرکت است و در مصرف آن صرفه‌جویی می‌شود. آب در گردش دوباره وارد مخازن می‌شود و با افزودن مواد مغذی به چرخه باز می‌گردد.

این کشت با اینکه بر استفاده از آب به جای خاک بنا شده، مصرف آب را به طرز چشمگیری کاهش می‌دهد.  با کاهش چشمگیر مصرف آب، هزینه تمام‌شده تولید،‌ کاهش پیدا می‌کند. اساس سیستم هیدروپونیک آب است.

 صرفه‌جویی حداقل ۴۰درصدی مصرف آب در این روش نسبت به کشت سنتی مزیتی است که با توجه به شرایط خشکسالی در کشور ما، اهمیت بسیاری دارد.

در این روش به جای آبیاری، محلول‌دهی داریم و از آب خالص به ندرت استفاده می‌شود. کشت هیدروپونیک فرصتی برای ریشه گیاهان  ایجاد می‌کند که در تماس مستقیم با محلول مواد مغذی و اکسیژن قرار گیرند. اثربخشی این روش در محصولات تولیدی خود را نشان می‌دهد و کیفیت آن‌ها را بالاتر می‌برد.

کلمه هیدروپونیک از ترکیب دو واژه یونانی هیدرو به معنای آب و پونوس به معنای کار و تلاش ساخته شده است. این کلمه را اولین بار دکتر گریک استاد یکی از دانشگاه‌های کالیفرنیا به کار گرفت.

امروزه این روش کشت به دلایل بسیاری مثل اثرات مثبت زیست‌محیطی و کیفیت و سلامت محصولات، در دنیا گسترش یافته و از تکنولوژی‌های تازه در ساخت گلخانه‌های آن بهره گرفته می‌شود.

 

0 0 vote
Article Rating
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments