اخبار

بازدید مجری طرح توسعه گلخانه های کشور از گلخانه تارلا امین

دی ۱, ۱۴۰۱ مطالعه 1 دقیقه

اشتراک گذاری

profile
نوشته شده توسط newadmin
news

بازدید مجری طرح توسعه گلخانه های کشور از گلخانه تارلا امین

 

در روز شنبه 28 آبان ماه سال 1401، آقای مهندس سالم پور مجری طرح توسعه گلخانه های کشور و آقای دکتر برابری مشاور بازرگانی معاونت امور باغبانی، از گلخانه مدرن هیدروپونیک و شیشه‌ای 32 هکتاری ارس تارلا امین واقع در شهرستان جلفا (منطقه آزاد تجاری – صنعتی ارس) بازدید کردند.

در این بازدید آقایان مهندس بی پروا مدیر باغبانی استان، مهندس جعفر نژاد مجری طرح توسعه گلخانه های سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی و مهندس مهدی زاده مدیر کشاورزی منطقه آزاد ارس حضور داشتند.

با حضور گرم آقایان مهندس سالم پور و آقای دکتر برابری، از سالن های تولید محصولات سبزی و صیفی، سورتینگ و بسته بندی، سردخانه، تاسیسات آبیاری و تغذیه، سیستم نور تکمیلی، کنترل هوشمند و مانیتورینگ کامپیوتری گلخانه مذکور بازدید گسترده ای صورت گرفت.

 

گلخانه شیشه ای ارس تارلا امیر

 

گلخانه شیشه ای ارس تارلا امیر از نخستین مجموعه هایی است که از فناوری مدرن و کشت هیدروپونیک در پهنه‌ای به وسعت 80 هکتار و 57 هکتار سطح گلخانه در منطقه آزاد تجاری‌ صنعتی ارس استفاده کرده است. گلخانه ارس تارلا امیر با ظرفیت تولید سالانه حدود 26 هزار تن و با صادرات سالانه تا 85 درصد تولید، توانسته است با افتخار برای بیش از 700 نفر اشتغال ایجاد کرده است.

 

 

بازدید مجری طرح توسعه گلخانه های کشور از گلخانه تارلا امین
بازدید مجری طرح توسعه گلخانه های کشور از گلخانه تارلا امین

مطالب مرتبط

atavita

بررسی اثرات تغذیه محیطی و نوری بر رشد و عملکرد گیاهان در سیستم‌های هیدروپونیک: هیدروپونیک" و "تغذیه محیطی"

تغذیه محیطی و نوری به عنوان دو عامل اساسی در رشد و عملکرد گیاهان در مبحث هیدروپونیک و تغذیه محیطی هستند. هیدروپونیک به عنوان یکی از روش‌های پرآبیاری و بازدهی بالا در کشاورزی مدرن، به دلیل کاهش مصرف آب و کودها، توجه زیادی را در چند دهه اخیر به خود اختصاص داده است.

مطالعه 1 دقیقه

atavita

استفاده از فناوری‌های هیدروپونیک جهت کشت محصولات غذایی در مناطق خشک و کم آبی

هیدروپونیک به‌عنوان یک روش نوین کشاورزی، در دهه‌های اخیر به شدت مورد توجه قرار گرفته است. این روش کشاورزی آبی، در مقایسه با روش‌های سنتی خاکی، با امکانات کمتری همچون آب و فضا کار می‌کند و به نتیجه بهتری دست می‌یابد

مطالعه 1 دقیقه

atavita

نقش فناوری‌های دیجیتال و هوش مصنوعی در بهبود کارایی و مدیریت کشت‌ هیدروپونیک

هیدروپونیک به عنوان یک روش کشت نوین، با ویژگی‌های منحصر به فرد خود، به چالش‌های جدید کشاورزی پاسخ می‌دهد.

مطالعه 1 دقیقه

امتیاز و نظرات کاربران

1 / 5. 1


نظرات (0مورد)

طراحی و توسعه توسط شرکت راهکارگستران

تمام حقوق سایت برای آتاویتا محفوظ است.