اخبار

بازدید مجری طرح توسعه گلخانه های کشور از گلخانه تارلا امین

دی ۱, ۱۴۰۱ مطالعه 1 دقیقه

اشتراک گذاری

profile
نوشته شده توسط newadmin
news

بازدید مجری طرح توسعه گلخانه های کشور از گلخانه تارلا امین

 

در روز شنبه 28 آبان ماه سال 1401، آقای مهندس سالم پور مجری طرح توسعه گلخانه های کشور و آقای دکتر برابری مشاور بازرگانی معاونت امور باغبانی، از گلخانه مدرن هیدروپونیک و شیشه‌ای 32 هکتاری ارس تارلا امین واقع در شهرستان جلفا (منطقه آزاد تجاری – صنعتی ارس) بازدید کردند.

در این بازدید آقایان مهندس بی پروا مدیر باغبانی استان، مهندس جعفر نژاد مجری طرح توسعه گلخانه های سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی و مهندس مهدی زاده مدیر کشاورزی منطقه آزاد ارس حضور داشتند.

با حضور گرم آقایان مهندس سالم پور و آقای دکتر برابری، از سالن های تولید محصولات سبزی و صیفی، سورتینگ و بسته بندی، سردخانه، تاسیسات آبیاری و تغذیه، سیستم نور تکمیلی، کنترل هوشمند و مانیتورینگ کامپیوتری گلخانه مذکور بازدید گسترده ای صورت گرفت.

 

گلخانه شیشه ای ارس تارلا امیر

 

گلخانه شیشه ای ارس تارلا امیر از نخستین مجموعه هایی است که از فناوری مدرن و کشت هیدروپونیک در پهنه‌ای به وسعت 80 هکتار و 57 هکتار سطح گلخانه در منطقه آزاد تجاری‌ صنعتی ارس استفاده کرده است. گلخانه ارس تارلا امیر با ظرفیت تولید سالانه حدود 26 هزار تن و با صادرات سالانه تا 85 درصد تولید، توانسته است با افتخار برای بیش از 700 نفر اشتغال ایجاد کرده است.

 

 

بازدید مجری طرح توسعه گلخانه های کشور از گلخانه تارلا امین
بازدید مجری طرح توسعه گلخانه های کشور از گلخانه تارلا امین

مطالب مرتبط

atavita

نقش کشاورزی هیدروپونیک در تغییرات اقلیمی: راهکارهای نوین برای کشت توت فرنگی

تغییرات اقلیمی به عنوان یکی از چالش‌های اصلی جهانی، به تأثیرات عظیمی بر ساختار و تولید محصولات کشاورزی دچار شده و نیازمند تکنولوژی‌های نوین در کشاورزی شده است. در این زمینه، کشاورزی هیدروپونیک و کشت توت فرنگی هیدروپونیک به‌عنوان یک روش کشت نوین و پایدار، نقش بسیار مهمی در مقابله با چالش‌های اقلیمی ایفا می‌کند.

مطالعه 1 دقیقه

atavita

بازدید استاندار استان زنجان از گلخانه پارلا تجارت امین

جناب آقای دکتر افشارچی استاندار محترم استان زنجان و هیئت همراه روز چهارشنبه ۸ آذرماه از گلخانه ۳۰هکتاری سازه شیشه‌ای هیدروپونیک تمام اتوماتیک شرکت پارلا تجارت امین در شهرستان هیدج بازدید بعمل آوردند.

مطالعه 1 دقیقه

atavita

کشت توت‌ فرنگی به روش هیدروپونیک: هیدروپونیک رویکردی پایدار به کشت توت‌فرنگی‌های خوشمزه

توت فرنگی‌ها یکی از محبوب‌ترین و خوشمزه‌ترین میوه‌ها در سراسر جهان هستند. در گذشته به صورت سنتی در خاک کشت می‌شدند، اما با ظهور هیدروپونیک، کشت توت فرنگی‌ به روش هیدروپونیک یک تحول انقلابی را تجربه کرده است. همانطور که در مقاله تاریخچه و سیر تکامل کشت هیدروپونیک گفته شد، این سیستم‌ها یک جایگزین پایدار و کارآمد برای روش‌های سنتی خاکی فراهم می‌کنند و یک محیط کنترل‌شده برای رشد و عملکرد بهینه فراهم می‌آورند.

مطالعه 1 دقیقه

امتیاز و نظرات کاربران

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.


نظرات (0مورد)

طراحی و توسعه توسط شرکت راهکارگستران

تمام حقوق سایت برای آتاویتا محفوظ است.