021-22256003

پاییز فصل کشت جدید آتاویتا

 

فصل کشت جدید

 

 

مجموعه آتاویتا به عنوان بزرگترین و مدرن ترین گلخانه کشور و منطقه خاورمیانه همچنان استفاده از به‌روزترین فناوری، دانش و امکانات در زمینه تولید محصولات گلخانه ای و صیفی‌جات را در راس برنامه های خود قرار داده است. طی فصل کشت جدید (جاری) تولید محصولاتی همچون گوجه فرنگی، فلفل دلمه ای، بادنجان و خیار از مجموعه بهترین ارقام انتخابی در مجموعه گلخانه های شیشه ای این شرکت در جریان می باشد.

 

 

فصل جدید کشت آتاویتا

 

 

 فصل کشت 1401-1400 را می توان به عنوان نقطه عطفی در کارنامه عملکرد این مجموعه ارزیابی نمود. طی این فصل کشت مجموعه اقدامات ارزشمندی به لحاظ بهره‌گیری از آخرین متدهای بروز دنیا در تولید محصولات گلخانه ای صورت پذیرفته است که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

 

نشا آتاویتا

 

 

  • برای اولین بار در کشور و در مقیاس وسیع، پروژه راه اندازی و استفاده از نور مصنوعی در مقیاسی به وسعت 30 هکتار انجام گردیده است. مهمترین مزیت این نوع سیستم کشت، افزایش چشمگیر عملکرد تولید در واحد سطح می باشد.
  • پروژه توسعه تعداد سالن های نشا که با بهره‌گیری از روش‌های مدرن منجر به افزایش چشمگیر پتانسیل تولید نشا در مقیاس وسیع و به صورت همزمان می‌گردد.
  • تولید نشاهای پیوندی با متدهای اروپایی، در حجم عظیم
  • استفاده از عوامل کنترل بیولوژیک جهت مبارزه با آفات و بیماری‌ها
  • آغاز پروژه تولید عوامل کنترل بیولوژیک آفات
  • انتخاب ارقام جدید که پس از کشت، بررسی و بر اساس توصیه واحد تحقیق و توسعه صورت گرفته است. این ارقام با اهدافی همچون افزایش میزان عملکرد و افزایش مقاوت در برابر عوامل زیان آور و خسارت زا انتخاب گردیده است. از جمله این ارقام می توان به کشت انواع محصولات زیر اشاره نمود که طی این فصل کشت جدید مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت:

 

نشا فلفل دلمه ای

تولید محصولات سالم تحت برند آتاویتا بر اساس استانداردهای مدیریتی و کنترل کیفیت و استانداردهای تشویقی :

 

 

ISO 9001

ISO 14001

ISO 45001

 

0/5 (0 نظر)
3 2 رای ها
Article Rating
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments