بازدید معاون امور باغبانی وزارت کشاورزی از گلخانه‌های آتاویتا

 

بازدید معاون امور باغبانی وزارت کشاورزی از گلخانه‌های آتاویتا

 

مجموعه گلخانه‌های آتاویتا روز شنبه ۲۹ آذر ماه گذشته، میزبان جناب آقای محمدمهدی برومندی، معاون امور باغبانی وزیر جهادکشاورزی، جناب آقای شجری، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی به همراه جناب آقای فتحی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی و جناب آقای قاسمی، مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل شرکت آب و خاک کشور، در مجتمع  گلخانه‌ای ارس تارلا امین و ارس تارلا امیر، بزرگ‌ترین طرح گلخانه‌ شیشه‌ای و هیدروپونیک خاورمیانه در شهرستان جلفا بودند.

در این بازدید، جناب آقای برومندی از همت و سرمایه‌گذاری برای ساخت و بهره‌برداری از مجموعه‌های این منطقه به عنوان بزرگ‌ترین مجتمع گلخانه‌ای کشور تجلیل کردند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی هم در این بازدید، با بیان اینکه این گلخانه با حمایت‌های سازمان جهاد کشاورزی و سازمان منطقه آزاد و اهتمام ویژه سرمایه‌گذار به ثمر نشسته و سطحی معادل ۱۳۰ هکتار دارد، گفت: از هر هکتار این گلخانه ۴۵۰ تن محصول برداشت و به کشورهای دیگر صادر می شود.

بیشترین محصول برداشت شده از این گلخانه‌ها که قسمت بزرگی از آن‌ها صادر می‌شوند گوجه فرنگی و فلفل دلمه ای آتاویتا هستند.

آقای اکبر فتحی رویکرد سازمان جهاد کشاورزی را حمایت از توسعه گلخانه‌ها دانست و افزود: سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی تلاش دارد تولید محصولات سبزی و صیفی را در راستای استفاده بهینه از منابع آب و خاک به داخل محیط‌های کنترل شده ببرد و با همت سرمایه‌گذاران اقدامات خوبی در شهرستان‌های جلفا، هریس، عجب‌شیر، ملکان و کلیبر در توسعه گلخانه انجام شده و از سرمایه گذاران در این زمینه حمایت می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با بیان اینکه مجتمع ارس تارلا امیر با عرصه ۸۰ هکتار جزء ۱۰ گلخانه هیدروپونیک شیشه‌ای دنیا محسوب می‌شود، گفت: فاز اولیه ۳۰ هکتاری این پروژه در سال ۹۸ و فاز دوم نیز در ۲۰ شهریور ماه سال جاری به بهره‌برداری رسیده است.

آقای فتحی افزود: این پروژه با حجم سرمایه‌گذاری ۲۲هزارو ۵۰۰میلیارد ریال و با اشتغال‌زایی برای بیش از هزار نفر، سالانه بیش از ۴۰هزار تن محصول تولید می‌کند.

وی گفت: مجتمع ارس تارلا امین نیز ۵۰ هکتار عرصه دارد که ۳۵ هکتار آن به کشت گلخانه‌ای تخصیص یافته است.

 

کشت و صنعت یکانات مرند از مجموعه آتاویتا راه‌اندازی می‌شود

 

موضوع مساعدت وزارت کشاورزی با طرح جدید مجموعه آتاویتا نیز در این بازدید مطرح شد. خبر راه‌اندازی پروژه کشت و صنعتی با محوریت باغبانی در منطقه یکانات مرند استان آذربایجان شرقی، توسط معاونت باغبانی وزارت کشاورزی اعلام گردید.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، آقای محمد‌مهدی برومندی طی بازدید از مجتمع‌های گلخانه‌ای منطقه آزاد ارس و بزرگ‌ترین طرح گلخانه‌ای شیشه‌ای خاورمیانه، از موافقت وزارت جهاد کشاورزی با راه‌اندازی طرح بزرگ کشت و صنعت با محوریت باغبانی در منطقه یکانات مرند آذربایجان ‌شرقی توسط این مجموعه خبر داد.

به زودی خبرهای بیشتری در وبسایت آتاویتا، بزرگ‌ترین تولیدکننده و صادرکننده گوجه فرنگی و فلفل دلمه ای گلخانه‌ای کشور، درباره این پروژه جدید خواهید خواند.

5 1 رای
Article Rating
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها