گوجه فرنگی

گوجه فرنگی آتاویتا در گلخانه‌های مدرن در زیرگونه‌های(Variety) مختلف تولید می‌شود.
چهار نوع گوجه فرنگی که در حال حاضر در این مجموعه کشت می‌شوند:

  • گوجه‌فرنگی چری یا گیلاسی cherry type
  • گوجه‌فرنگی تخم‌مرغی egg type
  • گوجه‌فرنگی کلاستر یا گوجه خوشه‌ای cluster type
  • گوجه‌‌فرنگی درشت beef type

گوجه کلاستر یا گوجه خوشه‌ای cluster type

گوجه فرنگی کلاستر

گوجه تخم‌مرغی egg type

Tomato-Eggs-2

گوجه چری یا گیلاسی cherry type

گوجه فرنگی چری

گوجه‌ درشت beef type

گوجه فرنگی بیف
ویژگی‌های گوجه فرنگی‌های آتاویتا
تازگی و طراوت

گوجه‌های آتاویتا توسط ناوگان حمل و نقل مجهز حمل شده و تازه و با طراوت به دست مصرف‌کننده می‌رسند.

ماندگاری طولانی

استفاده از بذرهای اصلاح شده و شرایط رشد محصول موجب ماندگاری طولانی‌تر محصول نسبت به نمونه‌های مشابه خود شده است.

عطر و طعم واقعی

کافی است یک بار گوجه فرنگی آتاویتا را از نزدیک ببینید تا متوجه عطر آن شوید. بر خلاف عمده محصولات گلخانه‌‌ای، گوجه فرنگی‌های آتاویتا یادآور عطر و طعم گذشته است؛ زمانی که محصولات طعم و بوی واقعی خود را داشتند.

سالم و عاری از سموم شیمیایی

در گلخانه‌های آتاویتا با محاسبات دقیق و تعیین فرمول کودی مختص هر محصول، میزان مصرف کود شیمیایی به دقت کنترل می‌گردد و در نتیجه محصولات این مجموعه عاری از مانده سموم و مواد شیمیایی در حد استاندارد می‌باشد.
صادرات گسترده محصولات تولیدی نظیر فلفل دلمه ای ، گوجه‌فرنگی و بادمجان این مجموعه به کشورهایی از جمله روسیه نمایانگر سطح استاندارد محصولات گلخانه‌های آتاویتا می‌باشد.

زیرگونه‌های جدید و متنوع

گوجه فرنگی‌های آتاویتا به دلیل انتخاب دقیق گونه‌های به‌روز دنیا با رنگ‌ها و اندازه‌های مختلف تولید و هر مصرف‌کننده‌ای را به ذوق می‌آورد.

تولید پایدار در تمام طول سال

با توجه به ایجاد شرایط مناسب در گلخانه‌های پیشرفته و تکنولوژیک برای رشد محصول امکان تأمین محصول سالم و تازه در تمام طول سال برای مصرف‌کننده فراهم گردیده است.

یکنواخت و یک‌اندازه

محصولات آتاویتا در عین سلامتی و کیفیت به دلیل استفاده از ارقام به‌روز دنیا زیبا هستند. یکنواختی و هم‌اندازه بودن گوجه‌فرنگی آتاویتا شکی برای انتخاب آن به جا نمی‌گذارد.

بدون ضایعات

ضایعات محصولات تولیدی مجموعه آتاویتا در طول فرایند تولید تا مصرف گوجه‌فرنگی بسیار ناچیز بوده و این مجموعه با بهینه کردن شرایط تولید، بسته‌بندی و توزیع به پاسداشت هر چه بیشتر محیط زیست توجه نموده است.

مصرف گوجه فرنگی

گوجه فرنگی را هم به صورت پخته و هم به صورت خام، هم آمیخته در مواد غذایی مختلف و هم به تنهایی مصرف می‌کنند.
گوجه در دستور تهیه بسیاری از غذاها در سراسر دنیا و در پخت انواع سوپ و سالاد، دسر و نوشیدنی به کار می‌رود. همچنین صنعت غذایی برای تولید سس کچاپ و رب گوجه فرنگی تا همیشه مدیون این محصول خوشمزه است.

خواص گوجه فرنگی

گوجه فرنگی سرشار از ویتامین‌های آ، سی و ای، مواد معدنی مثل پتاسیم و فسفر و لیکوپن است که یکی از قوی‌ترین آنتی‌اکسیدان‌های شناخته شده است. گوجه فرنگی بسیار کم‌کالری است و به همین دلیل حضور آن در رژیم‌های غذایی سالم همیشه پررنگ است.
گوجه فرنگی قدرت حافظه و قدرت یادگیری را بیشتر می‌کند. همچنین گوجه فرنگی باعث می‌شود خواب خوبی داشته باشید. از خواص دیگر آن بهبود گرفتگی و حرکت بهتر عضلات است.

نقش آن در پیشگیری از بسیاری سرطان‌ها بخصوص سرطان پروستات، به خاطر وجود آنتی‌اکسیدان‌های فراوان، شناخته شده است.