021-22905551

بزرگ‌ترین گلخانه شیشه ای خاورمیانه

آتاویتا صاحب بزرگ‌ترین گلخانه شیشه ای خاورمیانه

 

دو مجتمع گلخانه‌ای ارس تارلا امیر و ارس تارلا امین واقع در منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس تولید‌کننده محصولات کشاورزی خوش‌نام آتاویتا، بزرگ‌ترین گلخانه‌های شیشه‌ای کشور، خاورمیانه و غرب آسیا هستند. این گلخانه‌ها با توسعه و بهره‌برداری از فازهای جدید به جمع ۱۰ گلخانه بزرگ شیشه ای جهان خواهند پیوست.

گلخانه تمام شیشه‌ای هیدروپونیک ارس تارلا امین با مساحت ۵۰ هکتار، در حال حاضر ۳۰ هکتار گلخانه سرپوشیده شیشه‌ای دارد. این گلخانه با این وسعت سالانه ۱۷هزار تن محصول کشاورزی درجه یک تولید و به بازارهای بین‌المللی و داخلی عرضه می‌کند. بخش اعظم این تولیدات به بازار مصرف میوه و تره‌بارکشور روسیه صادر می‌شود.

مجتمع ارس تارلا امیر، دیگر مجتمع گلخانه‌ای تولیدکننده محصولات باکیفیت آتاویتا، با وسعت ۸۰ هکتار و ۵۷ هکتار سطح گلخانه، ظرفیت تولید سالانه ۲۶هزار تن محصولات کشاورزی گلخانه‌ای دارد.

 محصولات این گلخانه‌های شیشه‌ای تکنولوژیک و مدرن ۴ نوع گوجه فرنگی و ۴ رنگ فلفل دلمه ای است. بادمجان به تازگی به سبد محصولات آتاویتا اضافه شده و محصولات دیگر به مرور زمان در نوبت تولید قرار خواهند گرفت.

 این گلخانه‌های شیشه‌ای از جدیدترین دانش و تکنولوژی روز اروپایی بهره ‌می‌گیرند و باعث تحولی چشمگیر در صنعت کشت گلخانه‌ای در داخل کشور شده‌اند.

 

گلخانه شیشه ای

 

ویژگی‌های گلخانه شیشه ای آتاویتا

 

گلخانه‌های شیشه‌ای آتاویتا از به‌روزترین و باکیفیت‌ترین مصالح ساخت و ساز استفاده کرده است. امروزه هزینه ساخت گلخانه‌های شیشه‌ای بسیار بیشتر از انواع دیگر پوشش برای گلخانه مثل پلاستیک و پلی کربنات است.

این نوع گلخانه دوستدار محیط زیست محسوب می‌شود. در گلخانه‌های شیشه‌ای از پوشش‌های با ترکیب پلاستیک که دوام کمتری دارند و به طبیعت بر نمی‌گردند استفاده نمی‌شود. شیشه باکیفیت‌ترین گزینه برای ساخت گلخانه و در عین حال گرانقیمت‌ترین است. نصب آن هم نسبت به مواد دیگر مشکل‌تر است اما اگر به خوبی نگهداری شود، دوام آن بیشتر از گلخانه‌های دیگر بیشتر خواهد بود.

بارزترین ویژگی‌های این گلخانه شیشه‌ای، تولید محصول با مصرف کمترین آب ممکن، افزایش ۱۰ برابری تولید، کاهش ۲۰ درصدی مصرف برق و کاهش ۱۵ درصدی مصرف گاز، کاهش آلاینده‌های زیست محیطی، تغذیه بهتر گیاه، کاهش مصرف کود و در نهایت کاهش ضایعات نسبت به گلخانه‌های معمولی است.

 

مزایای گلخانه شیشه‌ای

  • گلخانه شیشه‌ای نور بیشتری نسبت به دیگر گلخانه‌ها به گیاهان می‌رساند
  • نور به خوبی از آن عبور می‌کند و حرارت آن به داخل منتقل می‌شود
  • بادوام است و طول عمر بالایی دارد
  • در مقابل باد و باران مقاوم است
  • نیاز به تعویض لایه‌های پوششی ندارد
  • اشعه مادون قرمز را در شب حفظ می‌کند

 

گلخانه‌های شیشه ای آتاویتا سازه‌هایی با تکنولوژی به‌روز هستند که با جدیدترین استانداردهای اروپا هماهنگ شده‌اند. این گلخانه‌ها به شما اجازه نصب سایر سیستم‌هایی را می‌دهند که برای کشت هیدروپونیک یا انواع دیگر کشاورزی مدرن به آن‌ها نیاز دارید.

گلخانه شیشه‌ای آتاویتا سازه‌هایی فلزی دارد که شیشه‌ها روی آن‌ها نصب شده‌اند.

این گلخانه با داشتن سیستم کشت هیدروپونیک به خاک ضرری وارد نمی‌کند و به آن نیازی ندارد. همچنین با استفاده آب به اندازه یک مزرعه، ده برابر آن محصول تولید می‌کند.

گلخانه‌های شیشه‌ای با امکانی که برای تنظیم دما و شرایط محیطی به شما می‌دهند، در تمام فصول سال محصول دارند و به تولید ادامه می‌دهند.

آتاویتا تکنولوژی ساخت گلخانه شیشه‌ای را تا حد زیادی بومی کرده است و آماده ارائه خدمات در این زمینه به تولیدکنندگان دیگر است.

 

5 4 votes
Article Rating
guest
2 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
مهران ده بزرگی

سلام و ادب . درود به شما . میخواستم در صورت امکان چند تا سوال داشتم راهنمائی بفرمائین . 09121244869