021-22256003

کنترل بیولوژیک در گلخانه ارس تارلا امیر

کنترل بیولوژیک در ارس تارلا امیر

 

کنترل بیولوژیک آفات یا بازداری زیستی آفت‌ها (Biological Pets Control) به کاهش جمعیت آفت‌ها به وسیله دشمنان طبیعی مبتنی بر نقش فعال انسان، گفته می‌شود. در حقیقت کنترل بیولوژیک آفت‌ها در کشاورزی روشی برای کنترل آفات (حشرات، کرم‌ها و گیاهان هرز) شامل می‌شود. کنترل بیولوژیک در گلخانه ارس تارلا امیر (تحت برند آتاویتا) نیز صورت می‌پذیرد.

 

کنترل بیولوژیکی آفات

 

این روش یکی از جدیدترین استراتژی‌ها برای مبارزه با آفات در کشاورزی امرزوی و مدرن می‌باشد. دشمنان طبیعی آفت‌ها به عنوان عوامل کنترل زیست محیطی می‌باشند که شامل شکارچیان، خورنده علوفه هرز، شبه انگل‌ها و پاتوژن‌ها هستند. از این رو برای کنترل آفات دیگر نیازی به استفاده از سموم شیمیایی نیست.

 

کنترل بیولوژیک در گلخانه ارس تارلا امیر

 

کنترل بیولوژیک تنها برای دفع حشرات و آفات کشاورزی شامل نمی‌شود. همانطور که گفته شد، در این روش کارهایی برای از بین بردن علف‌های هرز و بیماری‌های گیاهان نیز انجام می‌گردد. این موضوع باعث شده است محصولات کشاورزی گلخانه‌های هیدروپونیک آتاویتا از هر لحاظ سالم باشد.

 

کنترل بیولوژیکی آفات در ارس تارلا امیر

 

مهمترین نکته در کنترل بیولوژیک، شناخت درست آفات و دشمنان طبیعی آنهاست. همانطور که گفته شد، استفاده از تکنیک‌های کنترل بیولوژیک آفات به جهت حفظ سلامت محیط زیست و همچنین مصرف کنندگان مواد غذایی اهمیت بسیار زیادی دارد. در این روش از دشمنان طبیعی آفات برای از بین بردن علوفه هرز و بیماری‌های گیاهان استفاده می‌شود. کنترل بیولوژیکی آفات در گلخانه هیدروپونیک ارس تارلا امیر تحت عنوان برند آتاویتا نیز صورت می‌گیرد. در این مجموعه برای از بین بردن آفات از سن‌های شکارگر استفاده می‌گردد.

1.5 2 رای ها
Article Rating
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها